Easy to starts

سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر
Great docs & support

پروژه های طراحی و مطالعاتی

منطقه 4 شهرداری کرمان صدور انواع پروانه جهت ساخت وساز را انجام می دهد.

اطلاعات بیشتر

Forum Support

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

مديرعامل سازمان بهسازی و نوسازی کرمان تاکید کرد:
ضرورت ایجاد مركز فرهنگي و پاسگاه در بافت قدیم کرمان

مديرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری کرمان گفت: ایجاد مرکز فرهنگی، پاسگاه و نماینده بهداشت در بافت قدیم شهر کرمان از ضروریات است.
مهندس محمدرضا عسکری، خالي شدن بافت فرسوده و خانه‌هاي قديمي از ساكنان اصلي و بومي را معضل و خطر بزرگي براي این بافت دانست و اظهار کرد: ساكنان جديد كه معمولا افراد غيربومي و افاغنه هستند، هيچ تعلق خاطري به خانه‌هاي قديمي ندارند و تلاشي هم براي حفظ آن‌ها نمی‌کنند.
مهاجرت ساكنان اصلي خانه‌هاي قديمي به غرب شهر کرمان
وی با اشاره به مهاجرت ساكنان اصلي خانه‌هاي قديمي به غرب شهر کرمان، افزود: بيش‌تر صاحبان اين خانه‌ها، با گذشت زمان و تحولات ساختمان‌سازي، به خانه‌هاي بتني و شناژي به ویژه در غرب شهر روی آورده‌ و تمایلی به بازگشت به محله خود ندارند.
مديرعامل سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري کرمان با تاکید بر اینکه ارزش خانه‌هاي قديمي، به سبب مهاجرت ساكنان اصلي‌ و ساكن شدن مهاجران غيربومي در آن بسيار كم شده است، تصریح کرد: نبود مدارس، ادارات و دانشگاه‌ در بافت فرسوده، مهمترین علت مطرح شده از سوی ساکنان بافت‌های تاریخی شهر برای مهاجرت عنوان شده است.
مهندس عسکری ارزش افزوده‌ زمين‌هاي غرب شهر را عامل دیگر مهاجرت ساکنان بافت‌های فرسوده عنوان و خاطرنشان کرد: يكي از راه‌هاي بازگشت ساكنان اصلي به خانه‌هاي قديمي و حفظ ساكنان بومي فعلي، انتقال برخي از اداره‌هاي دولتي به بافت فرسوده است.
تغییر كاربري خانه‌های قدیمی به مکان‌هاي تجاري غيراستاندارد
وی با اشاره به اینکه برخی خانه‌های قدیمی با تغییر كاربري، به مکان‌هاي تجاري غيراستانداردي مثل انباري تبدیل شده‌اند، گفت: متاسفانه اين كاربري‌ها، علاوه بر اين كه در شأن اين خانه‌ها نيستند، خطراتي مثل آتش‌سوزي را هم براي آن‌ها ايجاد مي‌كنند.
مديرعامل سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري کرمان با بیان اینکه بافت تاريخي هم بخشي از بافت شهري كرمان است، تصریح کرد: بايد تمام خدماتي كه به ساير بخش‌هاي شهر داده مي‌شود، براي بافت فرسوده و تاريخي هم در نظر گرفته شوند و تمام نيازهاي شهروندان ساكن در اين بافت برآورده شود.
مهندس عسکری با تاکید بر اینکه بافت قديمي شهر، هويت و اصالت همه‌ شهروندان است، افزود: بايد با هماهنگي همه‌ ارگان‌هاي مسئول و ارايه‌ خدمات لازم به ساكنان اين بافت، از مهاجرت آن‌ها جلوگيري شود.
ایجاد شهرداري جداگانه‌ براي بافت قديم شهر کرمان
وی در نظر گرفتن شهرداري جداگانه‌اي براي بافت قديم شهر، يعني بافت تاريخي و فرسوده را بهترین راه‌حل عنوان و تصریح کرد: شهرداري خاص بافت قديم، مي‌تواند تمام تمركز و تلاش خود را براي حل مسائل اين بافت به کار گیرد.
مديرعامل سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري کرمان با اشاره به ادغام شهرداري منطقه‌ يك و بافت قديم كه در دوره‌هاي قبلي انجام شد، گفت: درآمدزا نبودن بافت قديم و هزينه‌هاي فراوان آن مهمترین عامل این ادغام بود.
مهندس عسکری هدف از این ادغام را استفاده از درآمد شهرداري منطقه‌ يك برای سرمایه‌گذاری در بافت قديم و در نتیجه رسيدگي بیشتر به این بافت عنوان و اظهار کرد: به سبب وسعت زياد و وظايف متعددي كه شهرداري منطقه‌ يك دارد و تجميع  و چند برابر شدن آن‌ها بعد از ادغام، امكان توجه و رسيدگي لازم به بافت قديم وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: اگر به قابليت‌هاي درآمدزايي بافت قديم بپردازيم و تمركز يك شهرداري، فقط معطوف به اين بافت باشد، بسياري از مشكلات بافت قديم حل می‌شود.
ایجاد مركز فرهنگي، پاسگاه و نماينده‌ بهداشت در بافت قدیم کرمان
مديرعامل سازمان بهسازي و نوسازي شهرداري کرمان ایجاد مركز فرهنگي، پاسگاه و نماينده‌ بهداشت در بافت قدیم را از ضروریات خواند و گفت: كمك‌هاي مالي دولتي و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي هم براي حل مشكلات بافت فرسوده و به ويژه خانه‌هاي قديمي بسيار ضروري است.
مهندس عسکری هم‌چنين بر لزوم رسيدن به تفاهم نظر بين دستگاه‌هاي دولتي مرتبط با بافت قديم تاکید و خاطرنشان کرد: امید می‌رود با تشكيل كميته‌ مشترك بين اين دستگاه‌ها، طرح‌هاي راهبردي مشخصي براي بافت قديم ارائه و اجرا شود.
پرداخت مبلغ 25 تا 35 ميليون تومان وام برای بهسازی خانه‌های فرسوده
وی با اشاره به ضرورت بهسازی و نوسازی خانه‌های قدیمی موجود در بافت قدیم شهر کرمان، افزود: صاحبان خانه‌هاي قديمي كه تمايل به بهسازي و نوسازي خانه‌هاي خود دارند، می‌توانند با مراجعه به سازمان بهسازي و نوسازي و ارائه‌ اسناد و مدارك ملك خود، برای دریافت وامي به مبلغ 25 تا 35 ميليون تومان اقدام كنند.
مهندس عسکری خاطرنشان کرد: سازمان بهسازي و نوسازي، درخواست صاحب ملك را به همراه اسناد و مدارك آن به سازمان مادر تخصصي عمران سازمان مسكن و شهرسازي معرفي مي‌كند و بعد از انجام بررسي و كارشناسي لازم، وام به متقاضیان داده می‌شود.

معرفی مدیرعامل

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی

محمدرضا عسکری

حاضرین در سایت

ما 418 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top